Ana sayfa İstatistik Euro bölgesindeki yıllık enflasyon %0.7’ye geriledi

  Euro bölgesindeki yıllık enflasyon %0.7’ye geriledi

  117
  0

  Euro bölgesindeki yıllık enflasyon %0.7’ye geriledi

  Avrupa Birliği’ne bağlı istatistik ofisi Eurostat’ın 31 Ekim 2019 tarihli haberine göre, Euro bölgesi yıllık enflasyonunun Ekim 2019’da %0.7 olması bekleniyor.

  Euro bölgesi enflasyonuna bakıldığında, hizmet sektörünün Ekim ayında en yüksek yıllık orana sahip olması beklenmektedir (Eylül ayı oranı % 1.5 ile karşılaştırıldığında Ekim’de % 1.6). Hizmet sektörünün ardından gıda, alkol ve tütün (Eylül ayına göre istikrarlı ilerliyor-% 1.6), enerji dışı sanayi ürünleri (Eylül ayında % 0.2 ile karşılaştırıldığında Ekim’de % 0.3) ve enerji (Eylül ayında % -1.8 ile karşılaştırıldığında Ekim’de% -3.2) gelmektedir.

  Not* (Euro bölgesi Belçika, Almanya, Estonya, İrlanda, Yunanistan, İspanya, Fransa, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Avusturya, Portekiz, Slovenya, Slovakya ve Finlandiya’dan oluşmaktadır.)


  Kaynak: Eurostat / link: https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/10064409/2-31102019-AP-EN.pdf/4fe9be63-d202-275f-ebff-84b9197b81bb
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here