Ana sayfa Dünya Euro Bölgesi’nde yıllık enflasyonun Mart ayında %0,4 olması bekleniyor

Euro Bölgesi’nde yıllık enflasyonun Mart ayında %0,4 olması bekleniyor

100
0

Avrupa Birliği’ne bağlı istatistik ofisi Eurostat’ın yayınladığı verilere göre, tüm Euro Bölgesi ülkelerinde COVID-19 sınırlama önlemleri ile geçen Nisan 2020’de, Euro bölgesi yıllık enflasyonunun Mart ayında %0,7’den %0,4 olması bekleniyor.

Euro bölgesi enflasyonunun ana bileşenlerine bakıldığında, gıda, alkol ve tütünün nisan ayında en yüksek yıllık orana (Mart ayında% 2,4’e kıyasla % 3,6) sahip olması beklenirken, hizmetler (% 1,2, Mart ayında % 1,3’e) enerji dışı sanayi malları (Mart ayında% 0.5’e kıyasla% 0.3) ve enerji (Mart ayında% -4.5’e kıyasla %-9.6) alanında da oranlar yüksek.

(Euro bölgesi Belçika, Almanya, Estonya, İrlanda, Yunanistan, İspanya, Fransa, İtalya, Kuzey Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Avusturya, Portekiz, Slovenya, Slovakya ve Finlandiya’dan oluşmaktadır.)


Kaynak: Eurostat / Link: https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/10294696/2-30042020-AP-EN.pdf/695df4c4-1a67-bf92-3a0f-69534046cbfe
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here