Ana sayfa Vergi Etüt merkezleri KDV indiriminden faydalanacak mı?

  Etüt merkezleri KDV indiriminden faydalanacak mı?

  186
  0

  Özel okullarda (ana, ilk, orta, lise ve üniversite) 01/09/2020- 30/06/2021 tarihleri arasında kdv oranı %1 olarak uygulanacaktır) çeşitli kurslar, özel öğretim kursları ibaresinden milli eğitime bağlı yasak olmasına rağmen çeşitli adlarda ilk öğretime, orta öğretime, yükseköğretime ve sınavlara yönelik kurs, etüt merkezi adı altında faaliyet gösteren kurumlarda bu %1’lik kdv indiriminden yararlanabiliyor mu?

  Yayımlanan karar da okullarda verilen eğitim ve öğretim hizmetleri için kdv % 1 indirildiği açıklanmıştır. Diğer kurumlarda verilen eğitim ve kurslar ile ilgi tanımlama yoktur.

  30 Ağustos 2020 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan karara göre bazı eğitim ve özel okullarda kdv oranı %8 den %1 ‘e indirilmiştir. Bu bağlamda özel sürücü kursu ve güvenlik kursları da bu kapsama girmekte midir?

  Yayımlanan karar da okullarda verilen eğitim ve öğretim hizmetleri için KDV % 1 indirildiği açıklanmıştır. Diğer kurumlarda verilen eğitim ve kurslar ile ilgi tanımlama yoktur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here