Ana sayfa Vergi Eski kiraları şimdi ödersek stopajı %10 olarak mı uygulanacak?

  Eski kiraları şimdi ödersek stopajı %10 olarak mı uygulanacak?

  104
  0

  Kira stopajları ile ilgili indirim geldi. Geçmiş dönemde ödemediğimiz kiralar var. Şimdi kira ödeyeceğiz.  Stopaj oranını hangi şekilde hesaplayacağız?

  Ödemenin yapıldığı tarihteki oran geçerlidir. İş yeri kira ödemesi, 31/07/2020 tarihinden önce yapılmış ise stopaj %20 olarak hesaplanır. 31/07/2020 günü (Bu tarih dahil) ve sonraki tarihlerde yapılmış ise stopaj %10 olarak hesaplanır.

  31.12.2020 tarihine kadar yapılacak kira sözleşmelerinde, net rakamdan brütü bulup DV hesaplarken kira stopajı %10 olduğu için net/,090 yaparak mı brüt rakama ulaşacağız?

  Evet, hesaplama doğrudur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here