Ana sayfa Muhasebe Eşimle beraber oturduğum kontratı eşimin üstüne olan dairenin kira ödemelerini kira geliri...

Eşimle beraber oturduğum kontratı eşimin üstüne olan dairenin kira ödemelerini kira geliri beyannamesinde indirim konusu yapabilir miyim?

340
0

2018 Kira geliri 14.400 TL olan kişi, eşiyle birlikte oturduğu evin kirasını gerçek gider yöntemini seçerse düşebilir mi? oturdukları ev kendisinin değil eşinin üzerinden kira kontratı var. Bildiğim kadarıyla evli oldukları ve birlikte oturdukları için düşebilir doğru mu?

 

Ödenen kira gideri indirilir.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kira geliri elden edenler oturdukları konut veya lojman için ödedikleri kira bedellerini gider olarak indirebilirler mi?

 

 

 

Kira gelirimi bildirirken hangi gider yöntemini seçmeliyim?

 

 

 

Gayrimenkul sermaye iradı (Kira Geliri) nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here