Ana sayfa Muhasebe Eşim, kendi şahıs firmamda müdür olarak çalışıyor. Ücretini gider yazabilir miyim?

Eşim, kendi şahıs firmamda müdür olarak çalışıyor. Ücretini gider yazabilir miyim?

528
0

Bir bilanço usulüne tabi bir şahıs işletmesi devlet ile çalışıyor ve sadece devletten tahsilat yapıyor. Bu kişinin eşi ilgili firmada müdür olarak çalışıyor ve devletin ilgili kurumunda da bu şekilde tanımlı Maaşı tabi ki banka kanalı ile ödeniyor. Bu durumda eşine verdiği maaş ve ödemeler de kanunen kabul edilmeyen gider mi olması gerekiyor?
(07.12.2018)

Evet KKEG (GVK 41. madde)

 


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here