Ana sayfa Muhasebe EPDK’dan alınan Akaryakıt ve LPG bayilik lisans bedelleri hangi hesaba yazılır?

EPDK’dan alınan Akaryakıt ve LPG bayilik lisans bedelleri hangi hesaba yazılır?

443
0

 EPDK’dan alınan 12 yıl süreli Akaryakıt ve LPG bayilik lisansları için ödenen lisans bedellerinin 260 hesapta aktifleştirilmesi gerekir mi?

(09.01.2019 11:49)

260 hesaba yazılması gerekir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Defter tutma ve geçiş hadleri nedir? 2018 yılından 2019 yılına geçişte hangi defteri kullanacağımı nasıl hesaplayacağım?

 

2018 yılında işletme defterine tabiyiz. 2019 yılı için İşletme defterinden Bilançoya geçiş hesaplamasını nasıl yapacağım?

 

E-DEFTER Vergi Detaylı/Detaysız Defter Yükleme Nasıl Yapılır ?

 

Satın Alınıp Başka Firmalara Satılan Yazılımları Nasıl Giderleştireceğim?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here