Ana sayfa Çalışma Hayatı Engelli yakını aylığı alan vatandaş 18 yaşını doldurması halinde engelli aylığından faydalanabilir...

Engelli yakını aylığı alan vatandaş 18 yaşını doldurması halinde engelli aylığından faydalanabilir mi?

203
0
Engelli yakını aylığı alan vatandaş 18 yaşını doldurması halinde engelli aylığından faydalanabilir mi?

Rapor oranı, muhtaçlık sınırı ve diğer şartları uygun olursa vatandaşımız engelli aylığından faydalanabilir. Vatandaşımız raporuyla birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfına başvuruda bulunmalıdır.

 

 


Kaynak: Çalışma Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

18 yaş altı engelli aylığına başvuruda bulunan kişinin muhtaçlık hesaplaması yapılmakta mıdır?

18 yaş altı engelli aylığında engelli kişinin annesi veya babasının mahkeme kararı almasına gerek var mıdır?

18 yaş altı engelli yakını aylığı başvurularında belge istenmekte midir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here