Ana sayfa Çalışma Hayatı Engelli raporu ile emeklilik hakkı kazanan personelimin tekrar işe girişini ve bordrosunu...

Engelli raporu ile emeklilik hakkı kazanan personelimin tekrar işe girişini ve bordrosunu nasıl düzenlemeliyim?

Engelli raporu ile emeklilik hakkı kazanan personelimin tekrar işe girişini ve bordrosunu nasıl düzenlemeliyim?

431
0

Şirketimizde çalışan personelimiz %50 engelli raporu alarak emekli müracaatında bulunmuştur. Benim yapmam gereken normal SGK’lı iken çıkışını yapıp SGDP olarak tekrar girişini yapmak diye biliyorum. Bordrosunu diğer normal emekliler gibi düzenlemek haricinde vergisel anlamda başka bir şey yok değil mi?

 

Vergi indiriminden faydalanıp engelli aylığından yararlananların emekli olduktan sonra çalışmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bu şekilde çalışmaya başlarsa emekli aylığı da kesilmemektedir. Emekli olduktan sonra çalışırken çalışan primi değil de sosyal güvenlik destek primi ödenir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here