Ana sayfa SGK Engelli emeklilerin işe girişlerini nasıl yapmalıyız?

Engelli emeklilerin işe girişlerini nasıl yapmalıyız?

548
0

Personelim vergi indirim belgesi alarak emeklilik başvurusu yaptı. Tekrar yanımızda emekli statüsünde çalışacak işe giriş yapıyorum. Giriş Bildirgesinde SGDP seçtim. Özürlük Kodu EVET HAYIR seçiminde nasıl yapmam lazım?

Engelli raporuyla emekli olanlar normal emeklilerden sayılırlar ve emekli olduktan sonra hem emekli aylığını alıp hem de bir işyerinde çalışmak hakkına sahiptir SGDP girişleri yapılmalıdır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here