Ana sayfa Çalışma Hayatı Emeklilik sebebiyle işçi çıkartımı yasak kapsamında mıdır?

Emeklilik sebebiyle işçi çıkartımı yasak kapsamında mıdır?

Emeklilik sebebiyle işçi çıkartımı yasak kapsamında mı?

255
0

 01.04.2020-01.05.2020 tarihleri arasında kçö ödeneğine başvuruda bulunduk. Temmuz da emekliliği dolan personelim var. Çıkış yapacağız. 08 koduyla çıkış yapsam sorun olur mu?

4857 G.M. 10 fesih yasağı kapsamında olmayan SGK işten çıkış nedenleri arasında kod 8 Emeklilik (yaşlılık) veya toptan ödeme nedeniyle bulunmaktadır bu kod ile çıkış yapmanızda bir yasal engel bulunmamaktadır.

Pazar günü çalışmaya başlayan sigortalıya ilişkin sigortalı işe giriş bildirgesinin Pazartesi verilmesi ve giriş tarihinin pazar günü olması mümkündür değil mi?

Sigortalı işe giriş bildirgesinin verilmesi gereken yasal sürenin son gününün resmî tatile rastlaması halinde bildirge, resmî tatili izleyen ilk iş günü içinde Kuruma verildiği takdirde süresi içinde verilmiş sayılacaktır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here