Ana sayfa Çalışma Hayatı Emeklilik hesabında son 7 yılda hangi kurum daha fazlaysa ondan mı emekli...

  Emeklilik hesabında son 7 yılda hangi kurum daha fazlaysa ondan mı emekli olunur?

  117
  0

  2019 da en son sgk’lı olarak çıkış olmuş. Son 7 yılda 891 gün sgk, 1040 Bağ-Kur günü var, 2009 yılına kadarda 3041 gün özel sandık çalışması var. Bu durumda son 7 yıl hesabı nasıl yapılıyor? 4a mı 4b den mi emekli olur?

  son yedi yıl içerisinde sigortalının hangi kuruma tabi çalışması 1260 günden fazlaysa o kurum kapsamında emeklilik kapsamına alınıyor.
  sigortalılık yaşamının boşluklar hariç son yedi yılında üç veya dört ayrı kuruma tabi olmuşsa bu sigortalılıklardan illâ 3,5 yıl şartı aranmaksızın en fazla gün sayısının geçtiği sigortalılık emeklilikte esas alınması gereken sigortalılık olmaktadır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here