Ana sayfa SGK Emeklilik dilekçesi veren personelin işe girişini SGDP’li olarak yapabilir miyiz?

  Emeklilik dilekçesi veren personelin işe girişini SGDP’li olarak yapabilir miyiz?

  SGDP’li çalışan Ar-ge teşvik kapsamında mıdır?

  71
  0

  07.11.2020 tarihinde emeklilik dilekçesi veren bir personel için, 08.11.2020’de işe başlayacak şekilde SGK’ya SGDP’li olarak bildirim yapılabilir mi?

  Emeklilik hesaplamaları doğru ve kendisine tahsis verilmişse yapılabilir.

  Emekli olmuş arge personeli nin arge faaliyetleri kapsamında görev alacağı Ar-Ge merkezleri veya Teknoloji geliştirme bölgelerinde elde edecekleri kazanç üzerinde sosyal güvenlik destek primi ödemelerinde SGK teşviki var mıdır?

  SGDP’li çalışan arge teşvik kapsamı dışındadır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here