Ana sayfa Çalışma Hayatı Emekliliğe hak kazanmış bir kişinin grup şirketlerde çalıştığı süre kıdem tazminatı hesaplamasına...

Emekliliğe hak kazanmış bir kişinin grup şirketlerde çalıştığı süre kıdem tazminatı hesaplamasına dâhil edilebilir mi?

469
0

Limited şirketli bir firmamızın ortak olduğu diğer firmalarda çalışan sigortalı bir kişi emekli nedeni ile işten ayrılmış olup kıdem tazminatını hesaplarken diğer işyerlerindeki çalışma süreleri de göz önüne alıp tazminatı ödeyeceğiz. Kıdem tazminatını gider yazarken ortak olduğumuz diğer işyerlerindeki kıdem sürelerine ait giderleri toplu halde en son sigortalı göründüğü işyerimizde gider yazabilir miyiz?

Kıdem tazminatı son çalışılan firmadaki süresine göre hesaplanır. Hizmetlerin birleştirilmesi kıdem tazminatı için yapılmaz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here