Ana sayfa Çalışma Hayatı Emekli Maaş Ödemeleri Kurban Bayramından Önce Yapılacak!!!

Emekli Maaş Ödemeleri Kurban Bayramından Önce Yapılacak!!!

1967
0

2017 YILI KURBAN BAYRAMINDA MAAŞ ÖDEMELERİ TARİHLERİ BELLİ OLDU!!!
Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık almakta olan emeklilerin;
SSK kapsamındaki aylık ödemeleri her ayın 17-26’sı,
BAĞ-KUR kapsamındaki aylık ödemeleri her ayın 25-28’i,
Emekli Sandığı (memur) kapsamındaki aylık ödemeleri ise her ayın 1-5
arasında yapılmaktadır.

Kurban Bayramının 01-04 Eylül 2017 tarihlerine rastlaması nedeniyle;  Emekli Sandığı emekli, dul ve yetim aylığı alanların (şehit yakınları ve gazilerin de dahil olmak üzere) 1-5 Eylül 2017 tarihlerinde ödenmesi gereken aylıkların ödeme günü;
1, 2 ve 3 Eylül 2017 tarihinde olanlara 28 Ağustos 2017, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde olanlara 29 Ağustos 2017, olarak düzenlenmiştir.

Böylelikle yaklaşık 2.023.871 emeklinin 3.935.776.605-TL tutarındaki gelir ve aylıkları Kurban Bayramı öncesinde ödenmiş olacaktır.

SSK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları ise belirtildiği gibi bayram öncesi hesaplarına yatırıldığından tüm emekli dul yetimlerin gelir ve aylıkları bayram öncesinde ödenmiş olacaktır.

Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here