Ana sayfa Muhasebe Emekli çalışanlar BES hesabına katılacak mı?

Emekli çalışanlar BES hesabına katılacak mı?

340
0

BENZER İÇERİKLER

 

https://www.muhasebenews.com/zorunlu-bes-kimler-katilmak-zorundadir/

 

https://www.muhasebenews.com/ay-icerisinde-sgkli-calisan-sayimiz-5-kisi-ve-ustu-olursa-bes-uygulamasina-dahil-olmali-miyiz/

 

https://www.muhasebenews.com/45-yas-ustu-calisanlar-bese-gecis-zorunluluk-hesabinda-sayilacak-mi/

BES uygulaması zorunluluğu, 01/01/2019’dan itibaren uygulanmak üzere, en az 5 işçi çalıştırılan firmalara da getirildi. Emekli olup SGDP’li çalışan işçi sayısıyla 5 işçi sayısı tutturulmaktadır. 4-a’lı çalışan sayısı 4 kişidir. Bu durumda ne yapmamız uygun olur?

 

 

Tüm çalışanlar hesaplamada dikkate alınmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Zorunlu BES kimler katılmak zorundadır?

 

 

 

Ay içerisinde SGK’lı çalışan sayımız 5 kişi ve üstü olursa BES uygulamasına dâhil olmalı mıyız?

 

 

45 yaş üstü çalışanlar BES’e geçiş zorunluluk hesabında sayılacak mı?

 

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here