Ana sayfa Çalışma Hayatı Emekli Apartman Görevlisinin (Kapıcı) 2020 Asgari Ücrete göre alacağı tutar ve işverene...

  Emekli Apartman Görevlisinin (Kapıcı) 2020 Asgari Ücrete göre alacağı tutar ve işverene maliyeti nedir?

  2987
  0

  Emekli Apartman Görevlisinin (Kapıcı)  2020 Asgari Ücrete göre alacağı tutar ve işverene maliyeti nedir?

  AÇIKLAMALAR

  1- ASGARİ ÜCRETLİ EMEKLİ APARTMAN GÖREVLİSİNİN 2019-ARALIK AYINDA ELİNE GEÇEN TOPLAM TUTAR  2.366,52 TL OLUP, 2020-OCAK AYINDAN İTİBAREN BU TUTAR 2.722,28 TL OLMUŞTUR.  ARTIŞ TUTARI 355,76 TL’DİR.

  2- 2019 ARALIK AYINDA SGK MALİYETİ TOPLAMI 818,69 TL OLUP, 2020-OCAK AYINDAN İTİBAREN BU TUTAR 941,76 TL’YE YÜKSELMİŞTİR. ARTIŞ TUTARI 123,07 TL

  3- APARTMAN GÖREVLİLERİNİN ÜCRETLERİ GELİR VERGİSİ VE DAMGA VERGİSİNDEN MUAFTIR. (G.V. Madde 23, Damga Vergisi Kanunu 2 Sayılı tablo IV Bölüm 34 no.lu fıkrası gereği)

  4- APARTMAN GÖREVLİLERİNİN ÜCRETLERİ GELİR VERGİSİ VE DAMGA VERGİSİNDEN  MUAF OLDUĞU İÇİN AGİ UYGULAMASI DA YOKTUR.

   


  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here