Ana sayfa Vergi Elektronik ortamda onaylanan SGK raporunun iptalini yapabilir miyiz? İptal işleminin bir cezası...

Elektronik ortamda onaylanan SGK raporunun iptalini yapabilir miyiz? İptal işleminin bir cezası olur mu?

9088
0

Personelin elektronik rapor girişini 3 gün önce onayladık. Yeni rapor düzenleneceği için raporun iptal edilmesini istiyorlar. Henüz aylık prim ve hizmet belgesini vermedik. Rapor iptal edilirse cezai işlemle karşılaşır mıyız?

 

Sorgulama sonrası listelenen raporlardan ilgili rapor seçildikten sonra “onay iptal” butonu ile rapor onayı iptal edilebilecek veya “onay detayları” butonu ile rapora ait detay bilgileri görüntülenebilecektir.

(Şekil-13) Onay iptali gerçekleştirilen raporlar tekrar onaylanmak üzere sorgulama ekranlarında (TC Kimlik No’ya/Tarihe Göre Rapor Arama) listelenmektedir.

Rapor üzerinde gerekli tüm onaylar yapıldığında, ekranda “rapora ait tüm onaylar tamamlanmıştır. Ödeme MOSİP’e aktarılabilir” ibaresi yer alacaktır.

Eğer onayın iptali için “onay iptal” tuşuna basılırsa, onayın iptal gerekçesi açılan ekrana yazılarak kaydedilecektir.

Bu gerekçenize göre ipc olur/olmaz belirlenecektir.

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Sgk sisteminden onaylanmayan sağlık raporlardan meslek mensubunun sorumluluğu nedir?

 

 

Ay içerisinde 30 gün raporlu olan çalışanı muhtasar beyannamesinde bildirecek miyiz?

 

 

Ücretlinin raporlu, izinli veya ücretsiz izinli olması durumunda asgari geçim indiriminden nasıl yararlanır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here