Ana sayfa İstatistik  Ekim 2019’da Fransa’da açılan şirketlerin sayısı arttı

 Ekim 2019’da Fransa’da açılan şirketlerin sayısı arttı

307
0

 Ekim 2019’da Fransa’da açılan şirketlerin sayısı arttı

Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Çalışmalar Enstitüsü’nün (INSEE) yayınladığı verilere göre, 2019 yılının Ekim ayında, yeni açılan şirketlerin sayısı artmıştır (Eylül ayında mevsimsel ve iş gününe bağlı olarak Eylül ayında % +4.5 sonrasında %+1.0). Konvansiyonel işletme girişimleri tekrar artarken (%+2.1 sonrasında % +2.3), küçük girişimcilerin sayısı azaldı (%+7.3 sonrasında %-0.4).

Son on iki ay boyunca açılan şirket sayısı gitgide artmaya devam ediyor (%+15.7). Aynı zamanda tüm girişimcilerin sayısı da arttı: küçük girişimci tescilleri (%+23.3), geleneksel şahıs şirketlerinin açılması (%+11.5) ve diğer şirket kuruluşları (%+ 8.1).


Kaynak: Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Çalışmalar Enstitüsü (INSEE) / Link: https://www.insee.fr/en/statistiques/4250109#consulter
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here