Ana sayfa Muhasebe Ek9 kapsamında olan sigorta dosyaları MuhSGK kapsamı dışında mıdır?

  Ek9 kapsamında olan sigorta dosyaları MuhSGK kapsamı dışında mıdır?

  55
  0

  Yıllık ücretli izin hakkı bulunan bir işçiye bu izni kullandırmadan bu dönemde (temmuz ayı için) ücretsiz izin kullandırabilir miyiz? Hiçbir işçi çalıştırmayan bir şirkette bundan önceki aylarda muhtasar ve SGK prim Hizmet bildirgeleri verilmezken, MUHSGK prim bildirgesi boşta olsa verilmeli mi?

  Ücretsiz izin işçi ile işverenin anlaşması halinde uygulanabilecek bir izindir.

  Muhtasar aphb vergi kısmı doldurulup sgk kısmını boş bildirmeniz gerekmektedir.

  Vergiye tabi olmayan site çalışanı kapıcı maaşı için muhsgk birleşmesi ile mi gönderilecek sgk yoksa kolay işverenlik müracaatı yapabilir mi?

  Kolay işverenlik başvurusu yapılmış ek9 kapsamına alınırsa muhsgk kapsamı dışında kalacaktır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here