Ana sayfa SGK Eğitim öğretim tazminatı ve çocuk yardımından SGK kesintisi yapılacak mı?

Eğitim öğretim tazminatı ve çocuk yardımından SGK kesintisi yapılacak mı?

1195
0

KONU

Eğitim öğretim tazminatı ve çocuk yardımından SGK kesintisi yapılması hak.


SORU

Eğitim öğretim tazminatı ve çocuk yardımı ile ilgili sorularıma yanıt vermiştiniz. Ancak eğitim öğretim tazminatından gelir vergisi kesilmiyor damga vergisi kesiliyor. Ben Sgk kesiliyor mu onu da sormuştum. vergiler konusunda bilgi verilmiş ama sgk kesiliyor mu cevaplarda bulamadım.

Bir de bu devletin açıkladığı rakamlar çocuk yardımı ve eğitim öğretim tazminatı (Eğitim ödeneği değil) brüt rakamlar mı Temmuz-Aralık 2018 dönemi çocuk yardımı 58,97 ve 29,49 çocuk yardımı 1213,68 TL eğitim öğretim tazminatı brüt rakamlar mı? …

(21.11.2018 11:30)


CEVAP

5510 sayılı kanunda eğitim öğretim tazminatı hakkında muafiyet bulunmamaktadır. Bu nedenle ödemenin tamamı SGK prim kesintisine tabidir.


 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here