Ana sayfa Vergi Eğitim hizmeti ile tenis eğitimi veren kurslar KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  Eğitim hizmeti ile tenis eğitimi veren kurslar KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  163
  0

  Eğitim ve öğretim hizmetlerinde KDV oranı 1’e düşürüldü. Kurs merkezi bir işletmede eğitici oyun hizmeti de veriliyor. Derslerin KDV’si 8 oyun hizmetinin 18’di. Şimdi her ikisi de 1 mi oldu?

  Yayımlanan kararda okullarda verilen eğitim ve öğretim hizmetleri için KDV % 1 indirildiği açıklanmıştır. Kurslar ile ilgili bir açıklık yoktur.

  2913 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile özel eğitim kurumlarında Kdv oranları %8 den %1 ‘e düşürüldü. Bu karara istinaden özel tenis kulübü olarak eğitim vermekte olan mükellefimiz için uygulanacak olan Kdv oranı %1 mi olmalıdır?

  Yayımlanan kararda okullarda verilen eğitim ve öğretim hizmetleri için KDV % 1 indirildiği açıklanmıştır. Diğer kurumlarda verilen eğitim ve kurslar ile ilgi tanımlama yoktur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here