Ana sayfa Muhasebe e-Ticaret yapmak isteyenler şirket ana sözleşmelerine e-Ticaret yapma ile ilgili bir madde...

  e-Ticaret yapmak isteyenler şirket ana sözleşmelerine e-Ticaret yapma ile ilgili bir madde eklemeli midir?

  100
  0

  e-Ticaret satışı yapan bir işletme kendi sitesinden satış yaptığı zaman ciro rakamlarına bakılmaksızın e-Fatura mükellefi olması zorunlu mudur?

  Brüt satış hasılatı ve diğer kriterlere de bakmak gereklidir.

  Şirket ana sözleşmesinde faaliyet konusu ile ilgili her türlü alım-satım yazan firma, e-Ticaret satış kanalları üzerinden satış yapmak istediğinde kuruluş sözleşmesine e-Ticaret satışı yapma ile ilgili madde eklemeli midir?

  Sözleşmede yer alamayan faaliyetlerle ilgilide ticaret yapılmasına engel yok, ancak yapılması planlanan e-Ticarete sözleşmede yer verilmesi ileride doğacak sorunların önüne geçmiş olur. Önerimiz, sözleşmede yer verilmesi yönündedir. Zira e-Ticaret siteleri uygulamaları gereği sözleşmede bu ifadelerin yer almasını arayabilirler.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here