Ana sayfa Vergi E-Serbest meslek makbuzunu hangi sistem üzerinden düzenleyebiliriz?

  E-Serbest meslek makbuzunu hangi sistem üzerinden düzenleyebiliriz?

  E-Serbest meslek makbuzu hangi sistem üzerinden düzenlenir?

  116
  0

  E-SMM TÜRMOB’dan e-imzamı aldım. Ayarlarımı da yaptırdım. E-Smm makbuzunun nerden kesilmesi gerekiyor. E-arşiv portal mı makbuzlarımı düzenlemeliyim?

  Temmuz ayı itibariyle makbuzunuzu elektronik ortamda düzenlemelisiniz. Başvuru sırasında portal yöntemini tercih ettiyseniz portaldan, özel entegratörü tercih ettiyseniz entegratör üzerinden düzenlemelisiniz.

  2020 yılında e-Deftere geçen firmamızın muhasebe kayıtlarını yaparken tahsil, tediye fişini kullanmak zorunda mıyız? E deftere geçen mükellefimiz için de sadece mahsup fişini kullanabilir miyiz?

  e-muhasebe fişi şuan için ihtiyari bir uygulamadır.

  Bu uygulamaya geçecekseniz tahsil, tediye, mahsup hepsinin elektronik olması gereklidir.

  Berat dosyalarınızı göndermeden önce aylık mizanınızı ve yevmiye maddelerinizi kontrol edebilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here