Ana sayfa Muhasebe e-Serbest Meslek makbuzu kesmek zorunluluğu başladı mı?

e-Serbest Meslek makbuzu kesmek zorunluluğu başladı mı?

537
0

Eylül 2018 itibari ile serbest meslek makbuzum bitiyor. E-serbest meslek makbuzu zorunluluğu 01/01/2019 tarihi itibari ile başlıyor mu? Ekim 2018 tarihi itibari ile e-smm geçiş yapabilir miyim?

Değerli meslektaşımız; VUK 487 kapsamında e-serbest meslek makbuzu zorunluluğu; tebliğ taslağı yürürlüğe girerse, taslağa göre 1 Temmuz 2019 itibariyle başlayacak. Kâğıt makbuzunuz bittiyse şimdiden e-serbest meslek makbuzuna geçebilirsiniz iyi çalışmalar dilerim.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Serbest Meslek Makbuzu Nasıl Hesaplanır?

 

Serbest Meslek Makbuzu Düzenlenmezse ve Alınmazsa Cezası Var mıdır?

 

Nihai Tüketicilere Serbest Meslek Makbuzu nasıl düzenlenecektir?

 

Serbest Meslek Makbuzunda Vergi Kesintisi Hangi Müşterilerde Yapılır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here