Ana sayfa Vergi E-İrsaliye uygulamasına geçen bir satıcı uygulamaya kayıtlı olmayan mükellefe e-İrsaliye düzenleyebilir mi?

E-İrsaliye uygulamasına geçen bir satıcı uygulamaya kayıtlı olmayan mükellefe e-İrsaliye düzenleyebilir mi?

493
0

E-İrsaliye uygulamasına kayıtlı mükellefler tüm irsaliyelerini e-İrsaliye olarak düzenlemek ve Başkanlığa iletmek zorundadırlar. Bununla birlikte alıcının uygulamaya kayıtlı olmadığı durumlarda ve muhtelif müşteriler adına düzenlenecek e-İrsaliyelerde uyulması gereken usul ve esaslar “e-İrsaliye Uygulama Kılavuzu”nda açıklanmaktadır.

 


Kaynak: ebelge.gib.gov.tr
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here