Ana sayfa Muhasebe E-İrsaliye düzenlendikten sonra ne kadar sürede faturası düzenlenmelidir?

  E-İrsaliye düzenlendikten sonra ne kadar sürede faturası düzenlenmelidir?

  Yanlışlık ile fatura düzenlenen firmaya iade faturası için ulaşılamıyor. Bu faturaları, kayıtlarımıza iade faturası olarak kaydedilebilir miyiz?

  61
  0

  Bulunduğumuz aydan bir önceki aya e-irsaliye düzenleyen bir firma fatura düzenlemeyi unutmuştur. 7 günlük süreyi ve ayı atlamış oluyor. Bu durumda izlenecek yol nasıl olmalıdır?

  Fatura 7 gün içinde düzenlenmesi gerekir.

  E-fatura, E-arşiv e tabi entegratör ile çalışan firmayız. 6.ay ve 7.aylarda isim benzerliğinden, fatura düzenlenmemesi gereken firmaya E-ARŞİV fatura düzenlendi. Yanlışlık ile fatura düzenlenen firmaya iade faturası için ulaşılamıyor. Bu faturaları, kayıtlarımıza iade faturası olarak kaydedilebilir miyiz?

  Fatura hem gelir hem gider olarak kayıtlarda yer almaz. İade faturası olması gerekir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here