Ana sayfa Vergi E-faturaların kâğıt çıktısının mı dijital kopyasının mı saklanması gerekir?

  E-faturaların kâğıt çıktısının mı dijital kopyasının mı saklanması gerekir?

  77
  0

  Öteden beri mükelleflerimizden gelen kâğıt ortamındaki faturalarla işlemler yapılmaktaydı. 

  E-Uygulamalarla birlikte elektronik ortamda düzenlenen faturaları hala kâğıt ortamında göndermekteler. E-Fatura ve E-Arşiv fatura E belge (GİB) portal üzerinden kesilen faturaları dijital ortamda saklamamızın ileride oluşabilecek incelemelerde talebi yine eskiden olduğu üzere kâğıt olabilir mi? 

  Elektronik ortamda düzenlenen faturaların kâğıt çıktıları değil elektronik ortamda saklanması gereklidir (özellikli durumlar dışında).

  E-defter başvurumuzu GİB’den yaptım. Başvuru ile ilgili başka işlem yapmam gerekiyor mu? Berat yükleme tercihimi nereden güncelleyebilirim?

  Berat yükleme tercihinizi e-defter sistemi üzerinden yapabilirsiniz.


  Kaynak: İsmmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here