Ana sayfa Muhasebe e-Fatura ve e-Defter kullanıcısı olmayan mükellefler müstahsil makbuzunu kağıt ortamda düzenleyebilir mi?

  e-Fatura ve e-Defter kullanıcısı olmayan mükellefler müstahsil makbuzunu kağıt ortamda düzenleyebilir mi?

  109
  0

  01/06/2020 tarihinde kurulan e-Fatura mükellefi olmayan limited firması müstahsil makbuzu kesecek. 5.000-30.000 şartı bu durumda da geçerli mi?

  5 bin ve 30 bin üzeri düzenlenecek belgeler yalnızca efaturalar için geçerli bir uygulamadır.

  e-Fatura ve e-Defter kullanıcısı olmayan mükellefim müstahsil makbuz düzenlemek istiyor. Kağıt olarak düzenleyebilir mi? Yoksa elektronik veya e-Müstahsil mi olmalıdır?

  e-Müstahsil makbuzu düzenleme zorunluluğu bulunmayan mükellefler (e-Müstahsil makbuzu mükellefi olma yükümlülüğü bulunmayanlar) düzenleyecekleri müstahsil makbuzunu kağıt ortamda düzenleyebilirler.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here