Ana sayfa Muhasebe E-Fatura mükellefleri birden fazla seri numarası kullanabilir mi?

  E-Fatura mükellefleri birden fazla seri numarası kullanabilir mi?

  Gider Pusulası ile iade alınan  malın tekrar satılmasında düzenlenecek Faturada kdv hesaplanır mı?

  65
  0

  E-fatura mükellefiyiz. Kullandığımız seride başka bir seri (ikinci bir seri) kullanabilir miyiz?

  Entegratör ile çalışıyorsanız farklı seriler kullanabilirsiniz.

  GİB portal ile çalışıyorsanız iki seri kullanılabilir. Seri tanımlaması için GİB veya özel entegratörünüz ile görüşmelisiniz.

  E-arşiv fatura ile satışını yaptığımız ürünü nihai tüketici iade etti. Karşılığında gider pusulası ile KDV’sini indirdik. Nihai tüketiciden gider pusulası ile iade alınan bedel için KDV2 beyannamesi verilmeli midir?

  KDV (2) nolu beyanname verilmez. İade edilen malın tekrar satılmasında düzenlenecek Faturada kdv hesaplanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here