Ana sayfa Vergi E-Fatura kesilirken VKN girme zorunluluğu var fakat yurt dışı alıcılarının VKN’si olmadığından...

E-Fatura kesilirken VKN girme zorunluluğu var fakat yurt dışı alıcılarının VKN’si olmadığından bu işlem nasıl yapılacaktır?

176
0
E-Fatura kesilirken VKN girme zorunluluğu var fakat yurt dışı alıcılarının VKN’si olmadığından bu işlem nasıl yapılacaktır?

Accounting Customer Party alanına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının bilgileri yazılmalı, Buyer Customer Party alanına ise malı alan firmanın bilgileri yazılmalıdır. Konu ayrıntılı olarak e- fatura Uygulaması Gümrük İşlemleri Kılavuzunda anlatılmıştır. Alıcı VKN bilgisi bilinmiyorsa 10 haneli 2222222222 numarası yazılarak işlem yapılmalıdır.

 


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Tax-free faturalarının e-fatura olarak düzenlemesinde fatura iptali nasıl olacaktır?

Yurt dışına çıkışlarda düzenlenen proforma faturalar ihracat e-faturası kapsamında mıdır?

Konsinye ihracat, ihracat e-faturası kapsamında mıdır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here