Ana sayfa Güncel E- Fatura geçiş zorunluluğu bulunmayan şirket kendi isteğiyle E- fatura ve...

E- Fatura geçiş zorunluluğu bulunmayan şirket kendi isteğiyle E- fatura ve E- arşiv uygulamasına geçerse E- Defter uygulamasına geçmek zorunda mıdır?

E- Fatura geçiş zorunluluğu bulunmayan şirket kendi isteğiyle E- fatura ve E- arşiv uygulamasına geçerse E- Defter uygulamasına geçmek zorunda mıdır?

586
0

Cirosu limitleri aşmadığı halde e-fatura veya e-arşiv faturaya geçmek istemektedir. Bu durumda e-deftere de geçmek gerekiyor mu?

Kanunun getirdiği yükümlülük kapsamında e-fatura ya geçtiyse e-deftere de geçmek zorundadır. İhtiyari geçişte e-defter zorunluluğu bulunmamaktadır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here