Ana sayfa TTK e-Defter mükelleflerinde şirketin yasal defterlerinin tasdikine ilişkin bilgiler bölümüne hangi bilgileri yazmamız...

  e-Defter mükelleflerinde şirketin yasal defterlerinin tasdikine ilişkin bilgiler bölümüne hangi bilgileri yazmamız gerekiyor?

  219
  0

  Sermaye artışında düzenlenen mali müşavir sermaye tespit raporunda e defter mükellefi olamayanlarda şirketin yasal defterlerinin tasdikine ilişkin bilgiler bölümünde noter bilgileri istenmekte. e defter mükelleflerinde şirketin yasal defterlerinin tasdikine ilişkin bilgiler bölümüne hangi bilgileri yazmamız gerekiyor?

  Defterin e-Defter olarak tutulduğu bilgisi yazılır. İlgili alana sadece Envanter defterinin bilgileri yazılacaktır.

  ___________________________

  BENZER İÇERİKLER

  Muhasebesini tuttuğum bir firmaya sermaye artışı yapacağım.

  15 yıl önceki yasal defterlere ulaşamadığım için sermaye tespit raporunu nasıl yapmalıyım?

  TTK göre 10 yıllık Zaman aşımına uğramış yıllara ilişkin defter bilgileri ve muhasebe kaydı yazılmaz. İlgili alana tarih yazmanız yeterlidir.

  ___________________________

  Limited şirketimde geçmiş yıl karlarını sermayeye ekleyeceğim. Mali müşavir sermaye tespit raporunda noter bölümünde elektronik defter olduğundan noter tasdik bölümüne ne yazacağım?

  ___________________________

  İlgili alana defterin e defter olarak tutulduğu bilgisini yazmanız yeterlidir. Ticaret sicili her gün yüzlerce bu konuda işlem yapmaktadır. 

  Limited şirket firmamıza sermaye artışı işlemi yapmaktayız. Firma e-defter mükellefi. Noterden sadece Envanter defteri tasdik ettirmekteyiz. Sermaye artışı ile ilgili mali müşavirlik raporu hazırlarken tespitin yapıldığı yıla ait yasal defterler bilgisi istenilmektedir. Bu kısma sadece envanter bilgisini yazmam yeterlimi yoksa ne yazmamız gerekiyor?

  Sadece Envanter defteri bilgileri yazılır. 

  Yevmiye ve Defteri Kebirin e defter olarak tutulduğu notu yazılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here