Ana sayfa Vergi E- Defter kayıtlarına belge girişleri ayrı ayrı mı yapılmalıdır?

  E- Defter kayıtlarına belge girişleri ayrı ayrı mı yapılmalıdır?

  E-Defter geçiş hadleri

  67
  0

  1 . E-defter mükellefinde kayıtları girerken belge türüne fatura değil de e-fatura, e-arşiv fatura, irsaliyeli fatura ve fatura olarak giriş yapmaktayız. Bu detaylandırmamız yanlış mıdır? Hepsine tek belge türü olarak faturamı yazmamız mı gerekirdi. Hatalı bir işlem mi yaptık? 

  2- Optikçi mükellefimiz işletme defteri ve dbs de işlem görüyor. SGK işlemleri nedeniyle zorunlu e-fatura mükellefi. e-defter için ciro sınırı geçerlimi yoksa 2022 yılında e-defter olarak mı işlem görmek zorunda? 

  1-Doğru işlem yapıyorsunuz. Her bir belge türü için ayrı ayrı belge türü seçilerek kayıt girilir.

  2-2022’de e-defter tutulacak.

  Sermaye tespit raporunda e-defter bilgileri kısmına ne yazılmalıdır?

  Mirasçıların işe devam etmesi halinde e-fatura ve e-defter kullanımı devam edecek mi?

  E-Deftere tabi olan vergi mükellefi ilgili dönemimde kayıtlarına almadığı satış faturası için nasıl bir…

  Cirosu 5 Milyonu geçen şirketler ne zaman e-defter uygulamasına dahil olmalıdır?


  Kaynak: ismmmo,GİB
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here