Ana Sayfa Vergi e defter- 2017 yılı Mart ayı elektronik defter berat gönderim süresinin, 30...

e defter- 2017 yılı Mart ayı elektronik defter berat gönderim süresinin, 30 Temmuz 2017 tarihi olacağı düşünmekteyiz. yanılıyor muyuz?

823
0

E DEFTER

SORU-CEVAP

SORU: Bildiğiniz üzere elektronik defter kullanan mükellefler hesap döneminin son ayına ait elektronik yevmiye ve defter beratlarını, Kurumlar Vergisi Beyannamesi’nin verildiği ayın son gününe kadar GİB’e yüklenmelidir.

Bu kapsamda, 01.04.2016-31.03.2017 Özel hesap dönemine tabi olan şirketimizin Kurumlar Vergisi Beyannamesi’nin 25 Temmuz 2017 tarihine verecek olmasından ötürü, 2017 yılı Mart ayı elektronik defter berat gönderim süresinin, 30 Temmuz 2017 tarihi olacağı düşünmekteyiz.

CEVAP: 01.04.2016-31.03.2017 Özel hesap dönemine tabi olan şirketimizin 2017/Mart ayı yani hesap döneminizin son ayına ilişkin e-defter beratının kurumlar vergisi beyannamesinin verileceği ayın son gününe (31 Temmuz 2017) kadar gönderilmesi gerekmektedir.

_____________________________________________________________

Kaynak: GİB
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerik4/A’dan (SSK) Emekli Olanlar, Emekli Sandığına Tabi Çalıştığı Yıllar İçin Emekli İkramiyesi Alabilir mi?
Sonraki İçerikTürkiye’de Faal Olan Kaç Gelir Vergisi Mükellefi Var?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz