Ana sayfa Muhasebe E-birlikten yapılan sözleşmelerde E-defter mükellefleri için güncelleme var mı?

E-birlikten yapılan sözleşmelerde E-defter mükellefleri için güncelleme var mı?

725
0

 2019 ücret tarifesi ile ilgili 2018’e birlikten yapılan sözleşmelerde E-Defter mükellefleri için % 50 artırım oluyordu. Ayrıca Defter Beyan Sistemine dahil mükelleflere de %50 artırım yapılıyordu. E-birlikten yapılan sözleşmelerde bu tür bir güncelleme olacak mıdır? 10/2018 döneminde yapılan Avukat sözleşmesinde 296 TL çıkan rakam şimdi 226 TL çıkmaktadır. Bu tür güncelleme olacaksa sözleşmeler için bekleyelim mi?

(09.01.2019 11:02)

 

E defter: Defter beyan sistemi için 2019 yılı yayımlanan Tarifede % 50 oranındaki artış Maliye Bakanlığı tarafından kaldırılmıştır.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

SMMM 2019 Asgari Ücret Tarifesi – İstanbul’da uygulanacak

 

Sermaye ödendi raporlarında e-defter mükellefleri için defter tasdik bilgileri nasıl yazılacaktır?

 

İşyeri merkezi ve şubeleri için ayrı e-defter tasdik edilebilir mi?

 

2019 Yılında e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv Uygulamalarına Başlama Tarihleri

 

E-Fatura, E-Defter zorunluluğuna ilişkin güncel hadler nedir?

 

E-defteri henüz göndermedik sermaye ödendi raporunu nasıl yazacağız?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here