Ana sayfa Vergi E- Arşiv uygulamasına dahil olanlar E- fatura uygulamasına dahil olmak zorunda mıdır?

E- Arşiv uygulamasına dahil olanlar E- fatura uygulamasına dahil olmak zorunda mıdır?

224
0

E-arşiv zorunluluğu olmayan eczane işletmesi SGK kurumuna kesilen reçete faturalarında 5.000 TL’nin üzerini arşiv portal üzerinden mi kesecek? Kamu kurumları için bir istisna, farklılık var mıdır? 01/01/2020 den itibaren e-arşive ihtiyari olarak geçen firma e-faturaya da aynı anda geçmesi gerekiyor mu?

e-arşiv mükellefi olmayanlar 5 bin üzeri düzenleyecekleri faturaları GİB portal üzerinden düzenleyeceklerdir.  e-arşiv uygulamasına geçen mükellefler ihtiyari geçmiş olsalar bile e- fatura uygulamasına da aynı anda geçiş yapmak durumundadırlar.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here