Ana sayfa Muhasebe E-Arşiv raporu gönderiminden sonra geçmiş tarihli E- Arşiv fatura düzenlenebilir mi?

E-Arşiv raporu gönderiminden sonra geçmiş tarihli E- Arşiv fatura düzenlenebilir mi?

79
0
E-Arşiv raporu gönderiminden sonra geçmiş tarihli E- Arşiv fatura düzenlenebilir mi?

E Arşiv raporu 30.04.2019 tarihli raporu aldık. Ancak 04.05.2019 tarihinde 30.04.2019 tarihinde fatura kestik.
Her hangi bir ceza durumu var mı?

İdarenin tespiti halinde VUK 353/1. maddeye özel usulsüzlük cezası kesilir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

E- Fatura kullanıcılarına düzenlenebilecek Özel Usulsüzlük Cezası ne kadardır?

Düzenlediğimiz E-Faturaya itiraz süresi ne zaman başlar?

Satıcıdan fatura almazsam cezası var mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here