Ana sayfa Vergi Düzeltme beyannamesi verdiğimizde açıklama kısmına ne yazmalıyız?

  Düzeltme beyannamesi verdiğimizde açıklama kısmına ne yazmalıyız?

  düzletme, beyanname, bildirim, tutar, ihraç, fatura, ihraç kayıtlı satış, kdv beyannamesi,

  54
  0

  Şubat/2018 dönemine ait bir düzeltme beyannamesi verdik. Bir adet alış faturasını çıkardık. Faturayı kayıtlarımızdan çıkardıktan sonra Şubat/2020 döneminde ödememiz çıktı. Bu aya ait düzeltme beyannamesi vereceğiz. Düzeltme beyannamesine ne yazmalıyız?

  Neden düzeltme beyannamesi verdiğinizi yazacaksınız “..Tarih ve ..nolu Fatura çıkarılmıştır.”

  İhraç kayıtlı fatura kestik. İhraç kayıtlı teslime ait KDV’yi mahsup etmek istemiyorsak yine de yüklenilen KDV bölümüne ürünle ilgili KDV’leri yazmalı mıyız?

  Kdv beyannamesinde ihraç kayıtlı teslim tutarı ve hesaplanan vergi yer alması zorunludur.

  Mahsup yapmak istemiyorsanız yüklenilen KDV bölümüne sıfır yazabilirsiniz.


  Kaynak: ismmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here