Ana sayfa Haberler ‘Dürüst mükellef’ için kolaylık

‘Dürüst mükellef’ için kolaylık

384
0

Vergileri zamanında ödeyenler ‘dürüst mükellef olarak adlandırılıyor be bu kişiler yüzde 5 oranında vergi indiriminden yararlanıyor.

Fakat 290 bine yakın mükellefin vergi beyanlarını zamanında ödemesine rağmen bu beyanname ile ödenmesi gereken 40 TL’lik damga vergisini ödememeleri nedeniyle dürüst mükellef sınıfına girememişti.

Geçen hafta Plan ve Bütçe Komisyonu’nun toplantısında, dürüst mükellef olmak için ihmal edilebilecek tutar 10 TL’den 250 TL’ye çıkarıldı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen torba teklif ile ayrıca KDV ve faal mükellef sayıları konularında da değişiklik yapıldı.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here