Ana sayfa Yaşamın İçinden Dünyanın En Değerli Mücevheri Türkiye’de!

Dünyanın En Değerli Mücevheri Türkiye’de!

900
0

2011 yılı itibariyle Türkiye, meyve ve sebzede AB ülkelerindeki üretimin %60’ına denk gelen üretim miktarıyla, dünya liderleri arasında yer alan bir üretici ve ihracatçı konumundadır.

Tarımsal Ürünler açısından AB, Türkiye’nin en büyük ticari ortağıdır ve Türkiye AB’nin en büyük tedarikçileri arasında 5. sırada bulunmaktadır.

Türkiye’de 3.900’ü ülkemize özgü olmak üzere 12.400 bitki türü mevcuttur.

Dünyadaki sekiz gen merkezinden üçü ve dünyanın üçüncü büyük TOHUM GEN BANKASI Türkiye’dedir.

Türkiye biyoçeşitlilikte en zengin ülkelerden biri olup Avrupa’daki tüm bitki türlerinin %75’ine sahiptir.

Elimizde dünyadaki en değerli mücevherlerden daha değerli varlıklarımız var.

Üretim alanları, üretilecek ürünler, üreticiler,  iç ve dış pazarlar, maliyet/kar analizleri ve diğer tüm ticari bileşenler için yapılacak akıllı planlamalarla çok başarılar elde edileceği ortada.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here