Ana sayfa Vergi Dünyanın En Çok Çalışanı Olan İkinci Şirketinin Adını Muhtemelen Daha Önce Hiç...

  Dünyanın En Çok Çalışanı Olan İkinci Şirketinin Adını Muhtemelen Daha Önce Hiç Duymadınız!

  897
  0

  KROGER
  Gıda ve İlaç Sektöründe Faaliyet Gösteren Amerikalı şirket 1883 Yılında Cincinnati- Ohio’da kurulmuş.

  “Kroger” firmasının 2016 yılı verilerine göre toplam çalışan sayısı 443.000 Kişi

  Şirket 23 yıldır küresel Fortune listesinde kendine yer buluyor. 2016 yılı verilerine göre Çalışan sayısı sıralamasında Perakende Devi Wall-Mart’dan sonra ikinci sırada olan şirketin Yıllık Cirosu 115 Milyar 337 Milyon Dolar olarak gerçekleşti.

  Türkiye’nin 2016 yılındaki yıllık toplam ihracat tutarının 142 Milyar 529 Milyon Dolar olduğu düşünüldüğünde “Kroger” Şirketinin hacminin ne kadar büyük olduğu da anlaşılabilir.

  Kroger Şirketi 2016 yılında gerçekleştirdiği 115 milyar 337 Milyon Dolarlık Cirosu sonucu 1 Milyar 975 Milyon TL Kar elde etmiş durumda.

  Şirketin 2016 Sonu Net varlığı ise 36 Milyar 505 Milyon Dolar olarak ölçülmüş.

  Çalışan başına;
  -Yıllık Ciro 260.354 Dolar,
  -Yıllık Kar 4.458 Dolar,
  düşüyor.

  Kaynak: Fortune 500 

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here