Ana sayfa Haberler Dünyanın en büyük lojistik şirketi doğuyor

Dünyanın en büyük lojistik şirketi doğuyor

375
0

Danimarka merkezli dev lojistik şirketi DSV, İsviçreli rakibi Panalpina Welttransport şirketini bünyesine katmak için harekete geçti.

DSV, söz konusu satın alma için 4.6 milyar dolar ödeyecek.

Satın almanın gerçekleşmesiyle dünyanın en büyük kargo ve lojistik şirketlerinden biri kurulmuş olacak.

Açıklamanın ardından Panalpina’nın hisseleri yüzde 16 artarken DSV’nin hisseleri yüzde 0.1 oranında yükseldi.

Anlaşma ile Panalpina’nın, hava kargo hacmini genişletmesi ve DSV’nin sevkiyat alanındaki gücünü desteklemesi bekleniyor. Ayrıca DSV’nin yıllık satışlarının yüzde 50 oranında artacağı öngörülüyor.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here