Ana sayfa Haberler Dünyanın en büyüğü havalandı

Dünyanın en büyüğü havalandı

217
0

Roket fırlatma şirketi Stratolaunch tarafından roketleri havadan yörüngeye fırlatmak amacıyla tasarlanan dünyanın en büyük uçağı Roc, ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

117 metre kanat açıklığına sahip olan 226 ton ağırlığındaki uçağın ilk uçuşu 150 dakika sürdü.

Stratolaunch tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, yörüngeye ulaşmanın kolaylaştırılmasının amaçlandığı belirtildi.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here