Ana sayfa SGK Dul ve yetim aylığı alan bir kişi sigortalı olarak işe başlarsa yetim...

  Dul ve yetim aylığı alan bir kişi sigortalı olarak işe başlarsa yetim aylığı kesilir mi?

  Emeklilik başvurusunu yapan kişinin SGDP’li olarak işe girişini yapabilir miyiz?

  65
  0

  Vefat etmis SGK emeklisi babasından ötürü yetim aylığı alan kadın SGK’lı bir işe girerse veya bir şirkete ortak olursa yetim aylığı kesilir mi?

  Ölen sigortalının çocuklarına yetim aylığı bağlanabilmesi için 5510 sayılı Kanun veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmamaları veya kendi sigortalılığı nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış olması gerekmektedir.

  4/a’dan (SSK) yetim aylığı almakta iken 4/a’dan (SSK) veya 4b şirket ortağı olursa yetim aylığı kesilir.

  Uzun yıllardır SGK’lı çalışan bir personelimizin emekliliğe müracaatı nedeniyle çıkışını yaptık.

  Başvuru belgesi ile sgdpli olarak işe girişini yapabilir miyiz?

  Emeklilik başvurusu yapmışsa sgdp tabi girişi yapılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here