Ana sayfa Vergi Dondurma satışlarında kullanılan karton kutular için gekap beyannamesi vermeli miyiz?

  Dondurma satışlarında kullanılan karton kutular için gekap beyannamesi vermeli miyiz?

  Karton kaplar için gekap beyannamesi verilecek mi?

  40
  0

  X alışveriş merkezinde dondurma satışı yapan bir firmamız var. Dondurmaları karton kaplara koyup satmaktadır. Bu karton kaplar için gekap beyannamesi vermemiz gerekir mi?

  Karton kaplar için gekap beyannamesi verilecektir.

  GEKAP beyannamesi için, ambalaj malzemelerini alışlar üzerinden beyan etmeyi düşünüyoruz. Satışlardan takip etmemiz zor olacak. Böyle beyan etmemiz uygun mudur?

  Takibi nasıl yapacağınıza siz karar vereceksiniz. Ancak esas olan ambalajın teslimidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here