Ana sayfa Duyurular DİKKAT!!! Yapılandırma Kanunundan Yararlanmak İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2017 Cuma

DİKKAT!!! Yapılandırma Kanunundan Yararlanmak İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2017 Cuma

1282
0

Kamu borçlarını yeniden yapılandırmak suretiyle taksitler halinde ödeme imkânı sunan 7020 sayılı Kanundan yararlanmak için başvuruların en geç 30 Haziran 2017 Cuma günü akşamına kadar yapılması gerekmektedir.

***7020 sayılı Kanunda başvuru süresini uzatmaya ilişkin herhangi bir yetki bulunmadığından, söz konusu başvuru süresinin uzatılması mümkün değildir.

7020 sayılı Kanunun getirmiş olduğu imkanlardan yararlanmak isteyen borçluların 30 Haziran 2017 tarihi akşamına kadar başvurularını yapmaları önemlidir.

Yapılandırma Kanunundan yararlanmak için başvuruların;
1- Vergi dairesine giderek (şahsen veya vekilleri aracılığıyla),
2- Posta yoluyla (Taahhütlü veya APS ile yapılan müracaatlarda postaya verildiği; adi postalarda ise vergi dairesine postanın geldiği, tarih başvuru tarihi olarak dikkate alınacaktır.),
3- İnternet üzerinden (www.gib.gov.tr),
yapılması mümkündür.

****Ayrıca, www.gib.gov.tr adresi üzerinden borç sorgulaması yapılabilmektedir.

Kaynak: Gelir İdaresi Başkanlığı

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here