Ana sayfa Muhasebe Devreden KDV hesabındaki fazlalık hangi hesap ile kapatılır?

  Devreden KDV hesabındaki fazlalık hangi hesap ile kapatılır?

  52
  0

  Gelir Vergisine tabi bilanço esasına göre defter tutan mükellefin, Aralık 2022 KDV beyannamesinde devreden KDV tutarı 1-12.2022 Mizandaki 190.Devreden KDV tutarından büyük ise düzeltme kaydını 197-679 hesaplar ile mi 131 Ortaklardan Alacaklar ile yapılması doğru olur?

  131 hesap kullanılmaz. 679 hesap ile kapatılır. 131 hesap ortağa verilen borç için kullanılır ve her dönem adat hesaplanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here