Ana sayfa Şirketler Dev Şirkete Dev Ceza!!!

Dev Şirkete Dev Ceza!!!

686
0

Amazon Ödemediği Vergiler İçin 250 Milyon Euro Ceza Ödeyecek!!!

AB Komisyonu; Amazon şirketinin Lüksemburg’dan yasa dışı yolla vergi geliri elde ettiğini ve Amazon’un Lüksemburg’da kurduğu şirketlerin vergilendirilmesine ilişkin soruşturmasını nihayet tamamladı.

Amazon’dan geriye dönük 250 milyon Euroluk vergiyi faiziyle birlikte Lüksemburg’a geri ödemesini talep eden AB Komisyonu Amazonun Lüksemburgta faydalandığı vergi uygulamalarını AB kurallarına göre yasa dışı buldu.

AB Komisyonu Rekabetten Sorumlu Üyesi Margrethe Vestager, Lüksemburg’da Amazon şirketinin faydalandığı uygulamayla şirketin 2003-2011 arasındaki dönemde karlarının 4’te 3’ünü bir şirketten diğer şirkete aktardığını ve yapılanın kurallara aykırı ve yasa dışı olduğunu söyledi. Ayrıca Vestager 2. şirketin ise ne ofisi ne çalışanı olduğunu sadece gelirlerden telif bedellerini topladığını anlattı.

Kaynak: Fortune

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here