Derneklere bağlı işletmelerde eğitim hizmeti verildiğinde düzenlenecek faturanın KDV oranı ne olmalıdır?

Derneklere bağlı işletmelerde eğitim hizmeti verildiğinde düzenlenecek faturanın KDV oranı ne olmalıdır?

57
0
PAYLAŞ

Derneğe bağlı iktisadi işletmede sertifika programına bağlı olarak eğitim veriliyor. Bu verilen hizmet ile ilgili olarak tahsil edilecek KDV oranı kaçtır acaba?

İktisadi işleteme eğitim alanında Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde ise % 8 KDV,  Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde değilse  % 18 KDV uygulanır.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aktife kayıtlı binek oto için fatura kesilmeli mi? KDV oranı ne olmalı?

 

 

Satış destek faturasının KDV oranı nedir?

 

 

Okul taşımacılık hizmetlerine ilişkin düzenlenecek faturada KDV oranı nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK